Zadzwoń do nas
510903547

Opłata za pozostanie na rynku pracy

Opłata za pozostanie na rynku pracy – nowy pomysł rządzących

Jedną z obietnic Prawa i Sprawiedliwości było obniżenie wieku emerytalnego. To była z jedna z obietnic, które pomogły w wygraniu wyborów. Jednak najnowsze doniesienia pokazują, że PiS próbuje z tej sytuacji wybrnąć. Opcją, która na pewno nie w chodzi w grę jest przyznanie się do błędu. Za to dobrym pomysłem jest po raz kolejny rozdawanie publicznych pieniędzy. Najnowszy pomysł partii rządzącej brzmi jak żart, jednak jest on jak najbardziej poważny. Opłata za pozostanie na rynku pracy ma wejść w życie jeszcze w tym roku.

Wysoki bonus

PiS chce zaoferować ludziom, którzy zbliżają się do wieku emerytalnego jednorazową opłatę za pozostanie na rynku pracy. Tak dobrze widzisz. Prawo i Sprawiedliwość chce płacić ludziom za pozostanie na rynku pracy. Opłata ta miałaby wynosić 10 tysięcy złoty. Biorąc pod uwagę, że wiele osób po przejściu na emeryturę i tak pozostaje aktywna zawodowo jest to narażanie budżetu państwa na kolejny wydatek. W tym przypadku na pewno zapłaci za to podatnik. Decyzja ta podyktowana jest przede wszystkim ratowaniem ZUS-u, który w chwili obecnej szuka sposób na załatanie swojej dziury budżetowej.

Kuriozalna sytuacja

Prawdą jest, że łatwiej byłoby przyznać się do błędu, jednak biorąc pod uwagę nastroje wśród wyborców ten pomysł nie wchodzi grę. Wystarczy, że ludzie od kilku tygodni walczą o drzewa. Dla jednych ustawa jest dobra dla innych zła. Zmiana decyzji o emeryturach dolałaby tylko oliwy do ognia. Niestety rozwiązanie z wypłatą dodatku za pozostanie na rynku pracy zwiększy tylko wydatki publiczne. Smutne jest to, że dostaliśmy do miejsca, w którym nie ma dobrego rozwiązania dla tej sytuacji.

Dla wszystkich?

Patrząc na sytuacje na rynku pracy najbardziej skorzystają na tym osoby pracujące naukowo, które bez problemu mogą odłożyć swoją emeryturę. Wychodzi na to, że wszyscy profesorowe uczelni wyższych mogą liczyć na państwowy bonus w wysokości 10 tysięcy złoty. W gorszym położeniu są osoby wykonujące prace fizyczne. W ich przypadku odłożenie emerytury bardzo często wiąże się z uszczerbkiem na zdrowiu.