fbpx
Zadzwoń do nas
510903547

Kalendarz Organizacji Pozarządowych – Maj 2019

Z kilkudniowym opóźnieniem spowodowanym majówką, odeszliśmy od grilla, żeby przypomnieć Wam nasz cykl Kalendarza Organizacji Pozarządowych. Zmian w porównaniu z poprzednim miesiącem jest niewiele. W tym miesiącu Organizacje Pozarządowe muszą pamiętać o trzech terminach, a mianowicie 15, 20 oraz 27 maja.

Do 15 maja należy zapłacić do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych składki od wynagrodzeń wypłaconych w poprzednim miesiącu, jeżeli organizacja zatrudnia pracownika na umowę o pracę lub zlecenie (jeśli osoba ta nie jest zatrudniona na stałe gdzieś indziej, ma skończone 26 lat i nie jest studentem). Równocześnie przesyła deklarację ZUS (w niej kwotę ubezpieczenia zdrowotnego, społecznego i składki na fundusz gwarantowanych świadczeń pracowniczych) najczęściej za pomocą programu Płatnik (którym zazwyczaj posługują się księgowi).

Do 20 maja wpłata na podatek dochodowy do Urzędu Skarbowego za kwiecień. Z Urzędem Skarbowym wiadomo jak jest. Nie warto zadzierać, bo US ma zawsze rację J

Jeżeli organizacja zatrudnia osoby na umowę o pracę, dzieło czy zlecenie lub wypłaca inne świadczenia, przekazuje do US zaliczki na podatek dochodowy.

do 27 maja złożenie deklaracji VAT 7 i ewentualna zapłata podatku VAT za miesiąc poprzedni

Organizacja, która jest zarejestrowana jak VAT – owiec  zobowiązana jest wysłać elektronicznie deklarację VAT (jednolity plik kontrolny JPK_VAT ) i ewentualnie zapłacić podatek. Wynika to z wysokości przychodów.

Źródło: https://poradnik.ngo.pl/kalendarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *