fbpx
Zadzwoń do nas
510903547

Kalendarz Organizacji Pozarządowych – Kwiecień 2019

Już za kilka dni nastanie kwiecień.

1 kwietnia to ostateczny termin złożenia deklaracji CIT-8 wraz z załącznikami CIT-8/O i CIT D do urzędu skarbowego. Nie czekajmy jednak do ostatniego dnia. Biur rachunkowych, które mogą złożyć deklarację za nas jest niewiele.

Przypominamy, że niezależnie czy w 2018 roku organizacja miała przychód czy też nie, CIT-8 musi zostać złożony.

Organizacja, która otrzymała w 2018 r. darowizny określonej wartości, upublicznia informacje o nich np. na swojej stronie internetowej, a także wypełnia i składa do US formularz CIT-D. Obowiązek ten pojawia się, gdy wartość jednorazowej darowizny przekroczyła 15000 zł lub wartość wszystkich darowizn od jednego darczyńcy przekroczyła 35000 zł. Deklaracji nie składa organizacja, której dochód w 2018 r. nie przekroczył 20000 zł.

Deklaracja CIT-8 z załącznikami musi zostać przekazana do urzędu skarbowego drogą elektroniczną.

Tradycyjnie do 15 kwietnia należy zapłacić naliczone składki i przesłać deklarację do ZUS za miesiąc poprzedni. Więcej o tym pisaliśmy w ubiegłym miesiącu.

do 23 kwietnia musi nastąpić wpłata do Urzędu Skarbowego zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych za miesiąc poprzedni.

do 25 kwietnia trzeba złożyć deklarację VAT 7 i dokonać ewentualnej zapłaty podatku VAT za miesiąc poprzedni.

30 kwietnia – ostateczny termin rozliczenia podatków i przekazania 1% za 2018 r.

Najpóźniej do końca kwietnia podatnicy rozliczają podatki za 2018 r., wypełniając i wysyłając PIT-y, w tym także elektronicznie – za pośrednictwem usługi Twój e-PIT. Jest to więc ostateczny termin wskazania przez nich w deklaracjach, której OPP chcą przekazać 1% podatku.

A czy Ty rozliczyłeś już swój pit?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *